Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że pierwsze zmarszczki mogą pojawić się już po 25 roku życia. Te niewielkie załamania na skórze wyglądają nieestetycznie i są jednym z największych zmartwień każdej pani. Wszak panuje opinia, że mężczyznom dodają one seksapilu, a kobietom lat. Wraz z wiekiem ich liczba rośnie. Utrata kolagenu, nieodpowiednia dieta, palenie papierosów, nadmierna ekspozycja skóry na słońce, przyjmowanie różnych leków, zanieczyszczenia powietrza… wszystko to sprawia, że niemal każda z nas musi na pewnym etapie swojego życia rozpocząć trudną walkę ze zmarszczkami. Najskuteczniej walczyć z nimi możemy zanim jeszcze w ogóle się pojawią. Co jednak począć w sytuacji, gdy zmarszczki są już widoczne i mocno utrwalone? Niezmiernie istotny może okazać się wybór odpowiedniego kremu do stosowania na co dzień. 

Nuxe Merveillance Expert Enrichie. Skuteczna korekcja widocznych zmarszczek.

Ten przeciwzmarszczkowy krem do twarzy wypełnia i wygładza widoczne zmarszczki mimiczne. W wyniku jego stosowania zmniejsza się liczba, długość i powierzchnia widocznych na skórze zmarszczek. Jego składniki oddziałują na trzy podstawowe białka budujące skórę: wimentynę, kolagen i elastynę, hamując i cofając proces ich glikacji. Preparat nie tylko spłyca utrwalone zmarszczki, ale również przeciwdziała utracie jędrności skóry.

Krem od Nuxe zawiera aż 72,8% składników pochodzenia naturalnego. Do jego produkcji nie używa się parabenów. Preparat nie zawiera również olejów mineralnych, barwników oraz składników pochodzenia zwierzęcego.

Nuxe Merveillance Expert Enrichie to prawdziwe bogactwo składników roślinnych. Wyciąg z dębu, którego działanie zostało wzmocnione przez korzeń prawoślazu niezwykle skutecznie wygładza skórę. Płatki nagietka lekarskiego i nasiona mimozy wzbogacone w ekstrakt słodowy dają natomiast efekt wypchnięcia zmarszczek. Krem zawiera kompleks Oléoactif na bazie liliowca i kory z drzewa jedwabnego, który odbudowuje i chroni wspomniane już białka wimentynę, kolagen i elastynę, a co za tym idzie spłyca utrwalone zmarszczki i zapobiega utracie jędrności skóry. Szlachetne olejki roślinne, w tym znane ze swych niezwykłych właściwości regenerujących masło shea, przywraca uczucie komfortu nawet bardzo suchej skórze.

Co jeszcze pomaga walczyć ze zmarszczkami?

Czy poza stosowaniem odpowiednich preparatów oraz bardziej inwazyjnymi zabiegami możemy zrobić coś jeszcze dla naszej skóry, aby zapobiec powstawaniu i wygładzić istniejące zmarszczki? Oczywiście, że tak. Słowo klucz w walce ze zmarszczkami to antyoksydanty. Powstawanie zmarszczek jest w znacznej mierze spowodowane atakiem wolnych rodników, które powstają pod wpływem zanieczyszczenia środowiska, stresu i słońca. Negatywnie wpływają one na skórę, niszcząc kolagen. Antyoksydanty neutralizują wolne rodniki, stąd ich obecność w preparatach przeciwzmarszczkowych. Powinniśmy pamiętać o ich stosowaniu zewnętrznym, ale równie ważna jest zdrowa dieta, bogata w składniki o działaniu antyoksydacyjnym, przede wszystkim świeże owoce, warzywa oraz produkty zbożowe, a także picie zielonej herbaty.