Zmarszczki to hasło, na które wiele kobiet reaguje z przerażeniem. Niestety z wiekiem nasza skóra jest coraz starsza i wygląda na bardziej zmęczoną, dlatego kobiety coraz częściej decydują się na przeprowadzenie prostego zabiegu odmładzającego, polegającego na wprowadzeniu pod skórę botoksu. Jeśli zdecydowałaś się na przeprowadzenie tego zabiegu, oto kilka istotnych informacjo wskazujących czego unikać po odbytej kuracji.

 

 

 

Botoks to popularny zabieg odmładzający, wykonywany za pomocą wszczepienia toksyny botulinowej, zwanej także kwasem kiełbasianym. Jest to najsilniejsza naturalna neurotoksyna pochodzenia bakteryjnego, która rozluźnia mięśnie i skórę twarzy w ten sposób, że zmarszczki ulegają czasowemu rozprostowaniu. O ile sam zabieg jest praktycznie bezbolesny i bardzo krótki (ok. 15 minut), warto wiedzieć czego nie można robić tuż po jego wykonaniu.

 

Zalecenie po zabiegu
Warto pamiętać, że po wszczepieniu pod skórę botoksu przez najbliższe 4 godziny nie możemy się kłaść ani gwałtownie schylać – wiążę się to zarówno z odpoczynkiem, sprzątaniem jak i ćwiczeniami. Odradza się również podróż samolotem. Bezpośrednio po podaniu kwasu kiełbasianego unikaj też sauny i basenu – każdej czynności, która może podnieść ciśnienie. Wszystko po to, aby preparat nie przemieszczał się, a więc pozostał w precyzyjnie określonym miejscu aplikacji, gdzie ma działać. Tak więc jeśli nie chcesz, aby botoks ulegał dyfuzji w niezamierzonych punktach, warto ograniczyć swoją aktywność do minimum na te kilka godzin po zabiegu. Wiąże się to również z zaprzestaniem dotykania czy masowania twarzy. Jeśli chcesz namacalnie sprawdzić efekty, musisz na nie trochę poczekać. Najlepiej również jeśli przez najbliższy czas zrezygnujesz z makijażu, a przez kolejne dwa tygodnie zaprzestaniesz zażywać słonecznych kąpieli.

 

Czy istnieją skutki uboczne?
Wiele z nas zastanawia się czy po wstrzyknięciu preparatu pod skórę nie pojawią się jakieś niepokojące skutki uboczne. Otóż wstrzykiwanie kwasu kiełbasianego nie posiada zazwyczaj żadnych dodatkowych konsekwencji poza wygładzeniem zmarszczek. Czasami po samym zabiegu możliwe jest odczuwanie krótkotrwałych bólów głowy. Jakiekolwiek ryzyko wiążę się z umiejętnościami lekarza, który przeprowadza zabieg. Błędne dobranie wstrzykiwanej dawki, może doprowadzić do porażenia rozległych partii twarzy lub do asymetrycznego efektu. Dlatego ważne jest, aby wybierać sprawdzonych specjalistów, którzy posiadają potrzebne doświadczenie i rekomendacje zadowolonych klientek.