Jeśli zależy ci na zdrowej i pięknej skórze muisz o nią nieustannie dbać. Zamiast chodzić do kosmetyczki na drogie zabiegi, lepiej zainwestować w dobre i sprawdzone kosmetyki, które pomogą ci zadbać o swoją urodę w domu. Rzeczą absolutnie niezbędną w twojej kosmetyczce jest żel dogłębnie oczyszczający.

W ciągu tygodnia nasza skóra narażona jest na wiele niebezpiecznych zanieczyszczeń, które dogłębnie wnikają  w jej tkankę. Możliwe, że zdarzyło ci się zasnąć w makijażu po ciężkim i stresującym dniu pracy lub przebywać w wyjątkowo zapylonym miejscu. Aby skutecznie pozbyć się tak agresywnych zabrudzeń, należy regularnie używać oczyszczającego żelu do twarzy, który zapewni jej ochronę i promienny wygląd.

Co wybrać?

Żele oczyszczające mają za zadanie przede wszystkim delikatnie i dokładnie oczyszczać skórę już przy pierwszej aplikacji, tak abyś od razu mogła zauważyć zadowalający efekt. Kosmetyk skutecznie blokuje pory i redukuje nadmiar sebum. Na rynku możesz spotkać wiele preparatów, które pomogą ci zachować świeżość i zdrowie twojej skóry. Pamiętaj, żeby produkt zawierał jak najwięcej składników pochodzenia naturalnego, jak np. NUXE Perfection Żel, który dogłębnie oczyszcza każdy rodzaj skóry, poprzez zawarte w nim drobinki kwasu salicylowego wszczepionego w polisacharydy z akacji. Jego gęsta konsystencja po kontakcie z wodą, zmienia się w delikatną piankę pachnącą kwiatową nutą, roślinami drzewnymi i morskimi. Jego skuteczność jest potwierdzona klinicznie, wykazując, że pory były oczyszczone aż w 92 %, nadmiar sebum wyeliminowany w 91% a skóra oczyszczona bez podrażnień w 92%.

Dogłębne działanie

Tego rodzaju kosmetyki złuszczają skórę bez jakichkolwiek podrażnień. Żel najpierw zmywa i głęboko oczyszcza pory a następnie odczuwalnie wyrównuje powierzchnię skóry. Jego działanie jednak nie ogranicza się do tych podstaw, ponieważ kosmetyk widocznie redukuje świecenie się skóry, co osiągane jest m.in. poprzez połączenie cynku oraz korzenia mydlnicy lekarskiej jak w przypadku wspomnianego żelu NUXE Perfection. Produkt nie tylko redukuje produkcję sebum, ale również inicjuje jego eliminację. Ponadto efektywnie zmniejsza zaczerwienienia, dzięki zawartości algi Laminarii i delikatnych surfaktantów. Kosmetyk nie zawiera mydła i alkoholu, dlatego oczyszcza skórę nie podrażniając jej, wzmacnia jej warstwę ochroną i nawilża. Używając żelu kilka razy w ciągu tygodnia równolegle z innymi kosmetykami pielęgnacyjnymi, będziesz zadowolona z efektu, a twoja cera poprawi się zauważalnie.