Ampułki kawiorowe Declare Caviarperfection zawierają mocno skoncentrowany preparat o właściwościach odżywiających i ujędrniających skórę. W dojrzałym wieku skóra staje się wyjątkowo wymagająca. Pielęgnacja musi uwzględniać zachodzące w niej zmiany.

Krótka charakterystyka skóry dojrzałej

Na powierzchni skóry dojrzałej dostrzegalne są rezultaty jej starzenia się. Są one jednak wynikiem tego, co zachodzi we wnętrzu skóry. A dochodzi tam do bardzo niekorzystnego procesu degradacji włókien kolagenowych i elastynowych. Zwolniony metabolizm oznacza, że produkty przemiany materii nie są już transportowane tak szybko i efektywnie, jak to miało miejsce wcześniej. Do naszej skóry trafia więc mniejsza ilość składników odżywczych. Nie regeneruje się ona już tak łatwo. Trzeba jej w tym pomagać. Wizualny stan skóry również ulega zmianom. Cera staje się bledsza, mniej elastyczna, bardziej wysuszona. Dochodzi do szybszego procesu obumierania i złuszczania komórek. Naturalne objawy starzenia skóry to przede wszystkim: zmarszczki, przebarwienia i odbarwienia, naczyniaki, nasilone rogowacenie, zmiany łojotokowe.

Cera dojrzała wymaga oczywiście odpowiedniej pielęgnacji. Należy używać preparatów zgodnych z naszą karnacją. Zabiegi regenerujące, odżywiające i liftingujące wykonywane w gabinetach kosmetycznych mogą skutecznie opóźnić procesy starzenia się skóry. Okazuje się jednak, że istnieją preparaty, które przynoszą efekty odmładzające, a możemy je z powodzeniem  stosować w domowym zaciszu.

Zalety ampułek kawiorowych

Kapsułki Declare Caviarperfection pozwalają na samodzielną kuracje odmładzającą. Firma Declare stworzyła wyjątkową linię kosmetyków opartą o niezwykłe właściwości kawioru. Kapsułki kawiorowe są wśród nich preparatem mocno skoncentrowanym, a co za tym idzie, bardzo skutecznym.

Ekstrakt z kawioru stanowiący bazę kapsułek posiada silnie odmładzające, ujędrniające i przeciwstarzeniowe działanie. Lista jego dobroczynnych właściwości jest niezwykle długa. Z pewnością warto je poznać. Kawior przede wszystkim przyspiesza odnowę i wymianę komórkową oraz regeneruje uszkodzony naskórek. Dla skóry dojrzałej, której zdolności regeneracyjne są mocno obniżone to prawdziwy ratunek. Rybia ikra głęboko nawilża skórę, przyczyniając się do zwiększenia jej elastyczności i ujędrnienia. Stanowi również doskonałą barierę ochroną przed czynnikami zewnętrznymi, a w momencie pojawienia się stanów zapalnych i różnego rodzaju podrażnień, łagodzi je. Stanowi doskonały środek kojący skutki nadmiernej ekspozycji skóry na słońce. Ochrania też naszą skórę przed wolnymi rodnikami.

O właściwościach przeciwstarzeniowych kawioru można napisać bardzo dużo. Rewitalizuje on i stymuluje syntezę kolagenu. Kolagen, jak powszechnie wiadomo, odpowiedzialny jest za młody wygląd naszej skóry. Stanowi jeden z najważniejszych składników organizmu odpowiadających za takie parametry skóry, jak gęstość, jędrność i elastyczność. Jego pobudzenie to niesłychanie istotny efekt kuracji za pomocą kapsułek kawiorowych.

Poza ekstraktem z kawioru kapsułki firmy Declare zawierają kompleks przeciwzmarszczkowy Toniskin, Kombuchka określany jako „eliksir długowieczności, kwas hialuronowy oraz sacharydy.