W naszym środowisku występują dwa typy ludzi. Jednym migrena przechodzi po zażyciu leku przeciwbólowego, drugim zaś nie pomagają żadne medykamenty. Czy istnieją domowe sposoby na migrenę? A jeśli tak, to czy faktycznie mogą pomóc? Tego dowiecie się poniżej.

Domowe sposoby walki z migreną

Popularnym środkiem uśmierzającym migrenę jest okład z lodu. Nie sprawdzi się jednak zwykły lód, a ... sorbet! Wystarczy opakowanie soku pomarańczowego (najlepiej zagęszczony) przelać do worka strunowego i umieścić go w zamrażarce na 2-3 godziny. Po tym czasie mamy okład, który idealnie dopasuje się do kształtu naszej głowy i pomoże w walce z migreną.

Drugim sposobem jest zażycie środka nasennego, który może, ale nie musi pomagać. Migrena skutecznie hamuje działanie środków nasennych, jednak ci którym uda się zasnąć - przebudzą się bez uciążliwego bólu, ponieważ aktywność mózgu podczas snu się zmniejsza.

Trzecim i naszym zdaniem najskuteczniejszym sposobem na walkę z migreną jest kieliszek czerwonego, obiadowego wina. Alkohol spowolni pracę mózgu, co przełoży się na jego mniejszą aktywność. Nie zaleca się mieszania leków nasennych z alkoholem, bo może doprowadzić do zaburzenia rytmu serca.

Czy one faktycznie działają?

Tak, ale nie na wszystkich. Musicie wiedzieć, że migrena to często dolegliwość dedykowana i każdy organizm reaguje na nią inaczej. Ponad 80% osób walczących z migreną chwali sobie powyższe metody, dlatego jeśli nie stosowaliście ich do tej pory - sprawdźcie ich działanie!