Typów cery jest bardzo wiele i każda wymaga odpowiedniej dla niej pielęgnacji. Do wyjątków nie należy także cera sucha. Jest ona często odwodniona, popękana lub szorstka. Jest kilka sposobów, które połączone ze sobą dadzą wspaniała rezultaty w regeneracji suchej skóry.

Domowa pielęgnacja

 Kosmetyki, których powinno się używać do skóry suchej powinny być delikatne, nie zawierać alkoholu i mocnych środków, które jeszcze bardziej przesuszą skórę. Pielęgnacja skóry suchej polega głównie na jej oczyszczaniu i odżywianiu, a także nawilżaniu. Do oczyszczania twarzy możemy użyć mleczka lub toniku do skóry suchej lub wrażliwej. Produkty te mogą zawierać rumianek, rozmaryn, czy inne wywary z ziół. Rano można przemywać twarz wacikiem zamoczonym w wodzie mineralnej.

 Skóra sucha także bardziej narażona jest na powstawanie zmarszczek, dlatego tez kremy stosowane na ten typ skóry powinny cerę nawadniać i natłuszczać. Kremy nakłada się na wcześniej oczyszczoną skórę twarzy, dzięki czemu składniki aktywne kremu łatwiej przenikają w głąb skóry. Kremy te jednak nie powinny zawierać wazeliny, parafiny, które bardzo źle wchłaniają się w skórę.

 Na cerę suchą można stosować domowe maseczki, np. z  żółtek jaj i miodu, owocowo-jarzynowe  na lato i w jesieni. Maseczki takie odżywią cerę i dostarczą odpowiednich składników. 

Dieta
O skórę należy także dbać od środka. Należy przede wszystkim przyjmować odpowiednią ilość płynów, by skóra była nawodniona i jędrna. Najlepsza będzie mineralna woda niegazowana. Warto zwiększyć przyjmowanie pokarmów bogatych w witaminę A: marchew oraz inne warzywa, drożdże, mleko, masło, śmietankę, owoce, w tym morele i brzoskwinie.

Zabiegi kosmetyczne

 Zaniedbana cera może wymagać intensywnej regeneracji, której można się poddać w gabinecie kosmetycznym lub w gabinecie medycyny estetycznej. Lekarz po przeprowadzeniu wywiadu zaproponuje najkorzystniejsze zabiegi, które nie tylko nawilżą i nawodnią skórę, ale także ją wygładzą i odmłodzą. O skórę suchą należy dbać każdego dnia. Codzienna, podstawowa pielęgnacja, jak i stosowanie maseczek, czy peelingów powinno być odpowiednio dostosowane do tego typu cery. Duże zaniedbania mogą doprowadzić do przesuszeń skóry, pękania, a ponadto do powstawania głębszych zmarszczek.