Mało kto może pochwalić się nieskazitelną cerą. Z podziwem patrzymy na cerę Koreanek, która jest nieskazitelnie gładka i piękna. Oczywiście, Koreanki zawdzięczają ją genom, predyspozycjom, ale także sumiennej pielęgnacji i regularnym zabiegom. My także możemy wykonać wiele zabiegów medycyny estetycznej, która poprawi wszelkie niedoskonałości naszej cery. O jakie niedoskonałości chodzi i co możemy zrobić?

Przebarwienia to nie problem

Większość z nas na jakimś etapie życia zauważa na swojej skórze przebarwienia. Mogą mieć one charakter przejściowy, np. po zbyt intensywnym opalaniu się i złuszczeniu naskórka czy w trakcie ciąży, gdy w organizmie kobiety szaleje hormonalna burza. Niestety, część przebarwień ma charakter stały i bardzo trudno jest się ich pozbyć. Tutaj z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej. Najskuteczniej działa laseroterapia, czyli działanie wiązką lasera na skórę. Jest to zabieg zupełnie bezinwazyjny i bezbolesny, a do tego w pełni bezpieczny. Z przebarwieniami można radzić sobie także z pomocą mezoterapii, czyli nakłuwania skóry i wprowadzania w jej głębokie struktury odpowiednich czynników.

Trądzik pod kontrolą

Bardzo częstą, szczególnie w okresie dojrzewania, ale często także po tym okresie, przypadłością jest trądzik. O ile ten młodzieńczy po prostu mija, o tyle ten pozostający na skórze ciężko jest zwalczyć. Z pomocą przychodzi skuteczny zabieg influzji tlenowej, której celem jest natychmiastowe odżywienie skóry. W zwalczaniu trądziku, ale także przebarwień, które nierzadko są jego pozostałością, może poradzić sobie także laseroterapia. Takie zabiegi są bezbolesne i nie wymagają interwencji chirurgicznej, a do tego są bezpieczne i mogą być powtarzane. To sprawia, że decyduje się na nie coraz więcej osób, chcących poprawić nieidealną cerę. Każdy z tych zabiegów daje szybkie efekty, choć część z nich powinna być powtórzona w pewnych seriach dla utrzymania efektu przez długi czas bądź dla trwałego usunięcia niedoskonałości.