Trądzik jest przypadłością spędzającą sen z powiek niejednemu nastolatkowi. Okazuje się jednak, że coraz częściej zmagają się z nim również osoby dorosłe. Uciążliwe pryszcze i blizny, które po nich zostają szpecą naszą twarz, stając się przyczyną poważnych kompleksów. 

Główne objawy trądziku 

Trądzik to schorzenie, w wyniku którego gruczoły łojowe produkują nadmierną ilość łoju. W rezultacie ten naturalny lubrykant skóry, odpowiedzialny za prawidłowe napięcie i nawilżenie skóry, zamiast spełniać swoją podstawową fizjologiczną rolę, blokuje ujścia gruczołów oraz działa drażniąco na skórę. Wydzielina nie jest w stanie wydostawać się na powierzchnię skóry.

W efekcie dochodzi do powstania zaskórników, które są pierwszym, widocznym objawem trądziku. Istnieją obszary twarzy, na których produkcja łoju jest największa. To przede wszystkim okolice nosa, ust oraz broda. Tam też zaskórniki pojawiają się najczęściej. Nie da się też ukryć, że są wtedy najbardziej widoczne. 

Ucisk oraz stan zapalny zaskórników przyczynia się do powstawania wykwitów grudkowo-krostkowe, a w drastycznych przypadkach nawet ropnych torbieli. To kolejny objaw trądziku. Grudki i krostki zawierają ropny materiał i charakteryzują się występowaniem tuż przy powierzchni skóry. W wyniku gojenia się ran zapalnych powstają niestety również nieestetyczne blizny. 

Krem eliminujący zmiany trądzikowe La Roche Effaclar Duo 

Krem La Roche Effaclar Duo pozwala rozprawić się obydwoma następstwami trądziku. Eliminuje zapalne zmiany trądzikowe w postaci krost i grudek. Zawarte składniki aktywne: niacynamid i pirokton olaminy, które skutecznie oczyszczają skórę i chronią ją przed powstawaniem nowych zmian trądzikowych. Z kolei połączenie LHA z kwasem linolowym to najlepszy sposób na odblokowywanie porów i eliminowanie martwych komórek, które powodują ich zatykanie. Po zastosowaniu preparatu znika więc problem zaskórników. 

Krem umożliwia kompletną pielęgnację skóry trądzikowej. Jego skuteczność została wzmocniona dzięki unikalnemu składnikowi aktywnemu Ceramid Procerad, który zwalcza powstawanie przebarwień potrądzikowych. Ogromną zaletą produktu jest jego hipoalergiczność. Nie zawiera on parabenów, mydła, alkoholu oraz barwników, został bowiem stworzony w taki sposób, aby minimalizować ryzyko reakcji alergicznych. 

Przed zastosowaniem kremu warto skutecznie oczyścić skórę kosmetykami z tej samej serii. Żel Effaclar delikatnie myje skórę dzięki zawartości substancji dostosowanych specjalnie do skóry wrażliwej. Pozwoli nam usunąć zanieczyszczenia i nadmiar sebum, pozostawiając skórę czystą i świeżą. Z kolei mikrozłuszczający tonik Effaclar posiada właściwości ściągające, redukuje nadmiar porów, zapobiega również ich blokowaniu. Wszystko za sprawą kombinacji składników aktywnych LHA, które doskonale regulują wydzielanie łoju. 

Wymienione kosmetyki tworzą naprawdę zgraną drużynę, którą z powodzeniem możemy zaangażować do walki o piękny i zdrowy wygląd naszej cery.