Zastosowanie lasera w medycynie estetycznej stało się już działaniem standardowym. Cenimy laseroterapię za to, że przeprowadzane przy jej użyciu zabiegi są bezbolesne, bezinwazyjne, a do tego skuteczne. Efekty utrzymują się przez długi czas, a sam zabieg może być powtórzony. Jakie zabiegi laserowe w medycynie estetycznej stosuje się najczęściej?

Laserowe usuwanie zmarszczek

Usuwanie zmarszczek to zdecydowanie jeden z najczęściej stosowanych zabiegów laserowych. Zmarszczki są przecież bardzo widoczne, są namacalnym dowodem starzenia się, którego każdy z nas się boi. Warto jednak rozgraniczyć rodzaje starzenia się skóry. Jeden rodzaj starzenia to starzenie naturalne, które wynika po prostu z wieku. Drugie starzenia to tzw. fotostarzenie, mające związek z promieniowaniem słonecznym, działającym na skórę w sposób degeneracyjny. Skóra staje się mało elastyczna, wiotka i pozbawiona napięcia, a zmarszczki są bardzo mocno widoczne. Zabiegi laserowe redukują zmarszczki i poprawiają kontur skóry. Działanie lasera w tym wypadku ma na celu wywołanie mikrouszkodzeń naskórka, który w następstwie, stymuluje procesy regeneracyjne skóry. Staje się ona odmłodzona i widocznie bardziej elastyczna.

Usuwanie przebarwień przy użyciu lasera

Kolejnym zastosowaniem lasera jest usuwanie przebarwień. Pojawiają się one np. po wakacjach, gdy skóra była przez dłuższy czas wyeksponowana na działanie promieni słonecznych. Laser pozwala na skuteczne usunięcie piegów, trądziku czy zmian naczyniowych. Cera staje się jednolita, wyrównana i po prostu piękniejsza.

Usuwanie rozstępów przy użyciu lasera

Laserem można także usuwać rozstępy, które są trudne do zwalczenia domowymi sposobami. Dzięki przeprowadzeniu laseroterapii, skóra staje się elastyczna, a wszelkie nierówności powstałe na skórze są zredukowane. Zabieg polega na tworzeniu siateczki mikrouszkodzeń skóry i odparowanie mikrokanalików, które stymulują skórę do regeneracji włókien elastylowych i kolagenowych. Procesy regeneracyjne zostają uaktywnione, a skóra staje się gładka. Rozstępy zostają usunięte bezboleśnie i skutecznie.