Niestety, ale szyja to partia ciała, na której bardzo szybko widać oznaki starzenia i pierwsze zmarszczki. W dodatku utarło się powiedzenie, że wygląd szyi odzwierciedla wiek kobiety. Pojawia się więc pytanie dlaczego skóra na szyi tak szybko poddaje się upływowi czasu? Przede wszystkim skóra ta jest dużo cieńsza niż na twarzy i brak w niej gruczołów łojowych, które natłuszczałyby ją. Poza tym jest też podatna na odwodnienia i wiotczenie. Dlatego jeżeli nawilżanie skóry jest nieodpowiednie, zmarszczki się pogłębiają. W związku z tym też zmarszczki na szyi tworzą się już u młodych kobiet. Jednak właściwa pielęgnacja skóry może przeciwdziałać temu procesowi lub go zahamować. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący pojawiających się zmarszczek na szyi oraz tego, jak z nimi walczyć. Przeczytaj koniecznie!

Zacznijmy od tego, że niestety, o skórze szyi młode kobiety zazwyczaj nie pamiętają, ponieważ pielęgnacja skóry twarzy to wszystko, co robią. Okazuje się tymczasem, że dbanie o dekolt i szyję jest w równym stopniu wskazane. Pojawia się wiec pytanie jak dbać o skórę szyi i dekoltu? No cóż, firmy kosmetyczne proponują używanie specjalnych kremów do skóry na tym obszarze ciała. Przede wszystkim kosmetyki do skóry są wzbogacone o odpowiednie składniki odżywcze i mają lekką konsystencję. To właśnie dzięki nim skóra na szyi stanie się napięta, naciągnięta, odżywiona i nawilżona. Pamiętaj jednak, że w pielęgnowaniu skóry zawsze najważniejsza jest systematyka. W związku z tym kremy należy stosować codziennie (dwa razy dziennie). Ponadto warto pamiętać o odpowiednim aplikowaniu kosmetyków oraz o tym, że kremów nie wcieramy, ale wklepujemy je zewnętrzną stroną palców w kierunku: od dołu do góry.

Dopiero latem, kiedy odsłaniamy dekolt i szyję należy pamiętać o stosowaniu kosmetyków z filtrem UVA/UVB. Niestety, ale promienie słoneczne przyspieszają proces starzenia skóry. W związku z tym należy skórę odpowiednio przed nimi zabezpieczać. Poza tym istnieją też domowe sposoby pielęgnacji skóry, a najważniejszym z nich jest stosowanie oliwy z oliwek. Przede wszystkim oliwę należy lekko podgrzać i ciepłą nałożyć na ciało. Potem szyję i dekolt należy owinąć gazą i ręcznikiem. Następnie po 20 minutach można taki kompres zdjąć, a resztę oliwy delikatnie wytrzeć wacikiem.

Nie da się ukryć, że jędrna skóra jest marzeniem wszystkich, więc należy się o nią postarać. Dlatego w tym celu warto brać zimne prysznice. Co ciekawe wystarczy przez kilka minut polewać skórę szyi chłodną wodą. Zwykle takie zimne kąpiele nie tylko ujędrniają skórę, ale też są świetnym sposobem na cellulit na udach i pośladkach. A wszystko to dzięki przyspieszaniu mikrokrążenia podskórnego. Chodzi oto, że kiedy krew szybciej krąży, dostarcza więcej tlenu i substancji odżywczych do wszystkich komórek ciała. Odżywiona skóra jest bardziej napięta i jędrna.