W aptekach oraz sklepach internetowych dostępnych jest wiele kosmetyków, które mają usuwać przebarwienia skóry. Niektóre z nich oparte są na wodach termalnych i faktycznie działają. Tańsze kosmetyki to zazwyczaj połączenie kilku wyciągów z ziół, które poza efektem placebo nie gwarantują w zasadzie nic. Dzisiaj powiemy Wam które kosmetyki są skuteczne w walce z przebarwieniami. Zapraszamy!

Kosmetyki na bazie wody termalnej

Wody termalne dostępne są na głębokości kilku kilometrów. Charakteryzują się temperaturą 31-33 stopni Celsjusza i ciekawym składem opartym na mikroelementach (potas, wapń, magnez i wiele, wiele innych pierwiastków). Od lat wiadomo, że woda termalna jest zbawienna dla naszego organizmu. Pozwala zredukować zmarszczki, niweluje stopień przebarwień i dostarcza porom wszystkich mikroskładników, których potrzebuje.

Kosmetyki na bazie naturalnej wody termalnej poprawiają funkcjonowanie komórek skórnych, co ma wpływ na zwiększoną produkcję kolagenu. Zyskują na tym nasze stawy oraz kolor skóry, który pozostaje naturalny. Przebarwienia zazwyczaj powstają w wyniku alergii z którą poradzi sobie woda termalna.

Kosmetyki usuną przebarwienia

Decydując się na kurację kosmetykami, należy interesować się najlepszymi i najdroższymi produktami. Tanie kosmetyki gwarantują tylko efekt placebo, a tego nasz umysł nie potrzebuje. Jeśli stosujecie kremy na przebarwienia i chcecie opowiedzieć o ich działaniu, to czekamy na Wasze komentarze!