Kobiety są w stanie poświęcić codziennie mnóstwo czasu, aby zrobić perfekcyjny makijaż. Tymczasem bardzo często zaniedbują wykonanie wieczornego demakijażu, a przecież jest on niesłychanie ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Stosowanie najdroższych kremów i emulsji do pielęgnacji cery bez właściwego oczyszczenia skóry nie ma najmniejszego sensu.

Dlaczego warto wykonywać demakijaż?

Codzienny prysznic czy kąpiel jest dla nas zupełnie naturalną sprawą. Zanim położymy się spać chcemy, aby nasze ciało zostało dobrze oczyszczone. Dlaczego więc z taką łatwością przychodzi nam zaniedbywanie twarzy? Chociaż na pierwszy rzut oka nasza twarz nie jest brudna, w rzeczywistości po całym intensywnym dniu  jest na niej pełno kurzu, potu, bakterii i innych osadów. W połączeniu z nadmiarem sebum zatykają one pory. W efekcie nasza skóra nie może swobodnie oddychać, a na jej powierzchni pojawiają się różnego rodzaju krostki i zaskórniki, które nie wyglądają zbyt estetycznie. Przy braku starannego demakijażu podrażnienia cery, zaczerwienienia, swędzenie oraz efekt zmęczonych oczu jest tylko kwestią czasu. Źle oczyszczona skóra nie jest w stanie chłonąć substancji odżywczych zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych. Dlatego tak istotne jest codzienne, bardzo starannie mycie twarzy, a odpowiedni preparat myjący powinien być kosmetykiem „numer jeden” w naszej kosmetyczce.

Aby oczyszczanie skóry było naprawdę skuteczne, najlepiej wykorzystać  specjalnie do tego celu przeznaczone kosmetyki do demakijażu. Wybierając określony preparat kierujmy się przede wszystkim posiadanym przez nas typem skóry. Jest to szczególnie ważne, jeżeli posiadamy wyjątkowo wrażliwą skórę suchą.

Demakijaż przy pomocy Lierac Demaquillant Confor

Kremowe mleczko do demakijażu dla skóry suchej to nie tylko skuteczne oczyszczanie cery. Niezwykle delikatna baza myjąca pomaga usuwać zanieczyszczenia nie podrażniając przy tym skóry. Każda właścicielka suchej cery wie, jak łatwo przy niej o różnego rodzaju podrażnienia. Dlatego efektywny, a zarazem delikatny preparat do mycia jest na wagę złota.

Mleczko od Lierac jest wzbogacone o wyciągi z kwiatu wiśni japońskiej i róży o właściwościach odżywczych. Dzięki nim skóra jest wyjątkowo intensywnie nawilżona i zabezpieczona przed wolnymi rodnikami.

Probiotyki Lacfobacillus casei i Lacfobacillus acidophilus oraz ekstrakt z Yakonu, rośliny z Amazonii bogatej w cukry, witaminy i minerały, wpływają bardzo korzystnie na funkcjonowanie ekoflory skóry. Zapewniają naturalną ochronę flory bakteryjnej skóry oraz przywracają odpowiednie funkcjonowanie systemów obronnych.

Po użyciu preparatu zdecydowanie wzrasta komfort skóry. Staje się ona nie tylko dokładnie oczyszczona, ale również wyjątkowo miękka i delikatna. Oczywiście stosowanie mleczka to nie wszystko. Po oczyszczeniu skóry należy zastosować odpowiedni tonik, aby przywrócić skórze odpowiednie pH. Codzienna pielęgnacja twarzy przy użyciu Lierac Demaquillant Confor to otwarta droga do pięknej cery.