Co druga osoba narzeka na przebarwienia skóry. Mogą się wziąć nagle, a mogą być wynikiem choroby skóry lub alergii. Dzisiaj opowiemy Wam o kilku przyczynach powstawania przebarwień. Jeśli zapamiętacie nasz wpis, to już nigdy więcej nie będzie narzekać na kolor swojej skóry. Zapraszamy do lektury!

Nałogi oraz zła dieta

Wbrew pozorom to papierosy oraz inne nałogi są najczęstszą przyczyną powstawania przebarwień. Skóra jest lustrem naszego ciała i jeśli organizm ma wysoki poziom toksyn - pory zaczynają się blokować a na ich powierzchni dochodzi do powstawania przebarwień. Rzucenie papierosów oraz innych nałogów pozwoli na powrót do odpowiedniej kondycji skóry.

Dieta również ma wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Jeśli mamy za mało potasu, to nasza skóra mimowolnie blednie. Podobnie się dzieje w przypadku braku żelaza oraz magnezu. Te dwa pierwiastki mają spory wpływ na kolor skóry.

Alergia oraz higiena

Osoby cierpiące na alergię będą narzekać nie tylko na kolor skóry, ale też swąd. Wykonanie punkcji oraz przygotowanie dedykowanych leków z pewnością przywróci ciało do odpowiedniej kondycji. Wbrew pozorom to nie alergia, ale nieodpowiednia higiena są powodem powstawania przebarwień. Należy brać prysznic przynajmniej raz dziennie, bo w przeciwnym wypadku zalegający na porach łój zacznie wchodzić w reakcję z bakteriami, co spowoduje ich gnicie i powstawanie przebarwień. Z obserwacji środowiska i z opinii lekarzy wynika, że nieodpowiednia higiena w 30-40% doprowadza do przebarwień skóry.

Jeśli narzekacie na przebarwienia skóry, to postarajcie się zrobić audyt swojego ciała. Jeśli macie jakiekolwiek nałogi - pozbądźcie się ich jak najszybciej. Dbajcie też o higienę, ponieważ to jej brak jest przyczyną większości chorób skóry.