Wygląd skóry jest doskonałym odzwierciedleniem stanu naszego zdrowia oraz samopoczucia. Choroby, zmęczenie, niewyspanie, nadmierna ilość obowiązków, stres…wszystko to wpływa na kondycję skóry. I chociaż my sami możemy nie dostrzegać zmian, z pewnością zauważy je nasze otoczenie. Ile razy zdarzało nam się usłyszeć pełne troski stwierdzenia „wyglądasz na zmęczoną”? Zmęczona skóra nie wygląda atrakcyjnie.

Zmęczona skóra, czyli jaka?

O tym, że stres negatywnie wpływa na nasz wygląd wiadomo nie od dziś. Znane jest nawet pojęcie „skóry zestresowanej”. Jest ona wysuszona i całkowicie pozbawiona blasku. Skóra nie jest bowiem w stanie funkcjonować prawidłowo przy złej kondycji fizycznej. Spadek odporności organizmu w dodatku bardzo często może skutkować problemami takim, jak łuszczyca czy opryszczka, które jeszcze bardziej odbijają się na naszym wyglądzie.

Kobiety są wyjątkowo narażone na działanie kortyzolu, czyli hormonu stresu. Jego wysoki poziom prowadzi do automatycznego zahamowania syntezy kolagenu. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest kolagen dla zdrowia i wyglądu skóry. Zmniejszona synteza tego głównego białka tkanki łącznej powoduje widoczne osłabienie skóry, jej wiotkość oraz podatność na powstawanie zmarszczek i odbarwień.  Żyjąc nieustannie w stanie stresu narażamy się na znaczne przyspieszenie procesu starzenia się skóry. W ciągu kilku miesięcy stresującego życia nasza skóra może postarzeć się nawet o kilkanaście lat. Co prawda daleko nam do wynalezienia eliksiru młodości, jednak firmy kosmetyczne robią wszystko, co w ich mocy, aby stworzyć kosmetyki przeciwdziałające problemom zmęczonej skóry.

Krem rozświetlający przeciw objawom zmęczenia skóry Lierac Mesolift

Krem Lierac Mesolift to wyjątkowy krem, o bardzo bogatej formule. Kiedy chcemy poprawić stan naszego zdrowia pijemy odżywcze koktajle. Firma Lierac stworzyła więc swego rodzaju koktajl dl naszej skóry. Mesolift 5% składa się z kwasu hialuronowego, witamin: A, E, B5, B6 oraz minerałów: magnezu, żelaza, wapnia, manganu i cynku. To ogromne bogactwo dobroczynnych składników. Taka odżywka niezwykle korzystnie wpływa na stan naszej cery, dodając skórze energii i działając rewitalizująco i przeciwzmarszczkowo.

Dodatek kwasów hydroksylowych AHA poprzez usuwanie zbędnego naskórka poprawia strukturę i koloryt skóry. Zapewnia również lepsze nawilżenie, odblokowuje  pory i działa antybakteryjnie. Kwasy AHA spłycają także drobne zmarszczki i poprawiają elastyczność oraz jędrność skóry.

Krem zawiera również pigmenty rozświetlające skórę. Dzięki nim skóra wygląda świeżo i młodo. Dodatkowe nawilżenie zapewniają masło morelowe i wosk z limonki. Regularne stosowanie tego produktu gwarantuje uczycie komfortu oraz widoczne efekty.