Gabinety medycyny estetycznej rozwijają się z każdym rokiem coraz widoczniej. Inwestują w nowoczesne urządzenia do zabiegów usuwających przebarwienia, dzięki czemu większość Polek może za niewielkie pieniądze pozbyć się uciążliwych defektów. Dzisiaj dowiecie się kilku informacji na temat laserowego usuwania przebarwień. Jak to wygląda i czy zabieg jest bolesny?

Laserowe usuwanie przebarwień

Cały zabieg polega na wysłaniu wiązki światła pod skórę, która wpłynie na produkcję kolagenu odpowiedzialnego za powstawanie przebarwień. Wiązka światła wpłynie także na pigmenty skórne, które mogły produkować mniej, niż zazwyczaj pigmentu. Urządzenie dzięki któremu usuwa się przebarwienia tworzy CO2, które w kontakcie ze skórą przywraca jej naturalny kolor (pozbywa się kolorów nienaturalnych - na przykład czerwonego). Zabieg trwa do jednej godziny czasu, a cała sesja mająca na celu całkowite wyeliminowanie przebarwień to zaledwie kilka wizyt.

Czy to boli?

Zabiegi przy pomocy lasera nie są bolesne, ponieważ wiązka światła nie działa na naczynia i zakończenia nerwowe. Ponadto jest on opłacalny finansowo, ponieważ za cenę około 200 złotych netto możemy odbyć jeden zabieg. Warto zdecydować się na laserowe usuwanie blizn, ponieważ gwarantuje długotrwały efekt i nie powoduje skutków ubocznych.

A Wy? Cierpicie na przebarwienia skóry? Jeśli tak to napiszcie, czy już sobie z nimi poradziliście.