W ostatnim czasie podkłady w  kompakcie cieszą się bardzo dużą popularnością. Wynika to z faktu, że mamy coraz mniej czasu na poranny makijaż. Lubimy kosmetyki, których używanie jest łatwe, szybkie nie sprawia nam większych trudności. Podkłady w kompakcie z pewnością należą do tej grupy.

Atuty podkładu w kompakcie

Podkład w kompakcie ułatwia nam wykonanie szybkiego, a zarazem dokładnego makijażu. To produkt wielofunkcyjny. Spełnia jednocześnie rolę korektora, podkładu oraz prasowanego pudru. Zamiast nakładać na twarz trzy różne kosmetyki, aplikujemy jedynie taki podkład, dodajemy odrobine różu, trochę cienia do powiek oraz tusz do rzęs i codzienny makijaż gotowy. To idealne rozwiązanie dla kobiet, które nie lubią spędzać przed lustrem zbyt dużo czasu, a nie wyobrażają sobie codziennego funkcjonowania bez makijażu twarzy. Z jego pomocą stworzenie pięknego i naturalnego makijażu w dosłownie 5 minut nie stanowi najmniejszego problemu.

Ze względu na niewielkie gabaryty oraz zwartą konsystencję możemy wrzucić go do torebki i w razie potrzeby poprawić nieco swój wygląd. Nie ma ryzyka, że kosmetyk rozleje się brudząc wszystko, co znajdzie się w jego zasięgu. Niektóre z kobiet wykorzystując podkłady w kompakcie są nawet w stanie pomalować się w drodze do pracy czy na spotkanie.

Jeżeli zmagamy się z drobnymi niedoskonałościami skóry takimi, jak wypryski, zaczerwienienia czy rozszerzone naczynka, przy użyciu podkładu  kompakcie skorygujemy je zaledwie w kilka chwil. Wybierając kosmetyki tego typu warto zwrócić uwagę na takie, które posiadają właściwości absorpcyjne. Wchłaniają one bowiem nadmiar sebum. Są zatem idealne do cery mieszanej i tłustej. A co z cerą suchą?

Kremowy podkład w kompakcie do skóry suchej firmy Avene

Podkład w kompakcie Avene Couvrance posiada kremową, jedwabistą konsystencję idealną do skóry suchej lub bardzo suchej.  Nakłada się go za pomocą dołączonej gąbki. Następnie wystarczy lekkimi dotknięciami wklepać podkład bezpośrednio na niedoskonałości, które wymagają zatuszowania. Co ciekawe, może go stosować również do skorygowania zmian na ciele.

Z pomocą podkładu w kompakcie do skóry suchej firmy Avene można wykonać makijaż umożliwiający korekcję znacznych niedoskonałości skóry. Kobiety zmagają się różnymi problemami skórnymi, które utrudniają wykonanie idealnego makijażu. Najczęstsze z nich to przebarwienia i nierówności skóry, sińce, zmiany potradzikowe, rumień, zmiany liszajowate, blizny, bielactwo, plamy wrodzone i plamy starcze, przebarwienia. Lista jest naprawdę długa. Produkt firmy Avene z wszystkimi tymi kłopotami poradzi sobie doskonale.

Posiada szereg zalet, które sprawiają, że trudno o bardziej odpowiedni podkład dla cery suchej. Główne atuty podkładu Avene Couvrance to:

– hipoalergiczność,

– nie pozostawianie grubej powłoki i brak efektu maski,

– trwałość oraz odporność na wodę i pot,

– ochrona przed promieniami UV (SPF 30)

– brak konserwantów oraz substancji zapachowych.