Na początek kilka faktów. Ciało człowieka w znacznej części składa się z wody. Może ona stanowić aż 75 % wagi naszego ciała! Skóra to nasz największy organ o przeciętnej powierzchni od 1,5 do 2 m2. To właśnie przez skórę następuje wydalanie wody z organizmu.

Nawet niewielkie odwodnienie organizmu, może powodować poczucie pragnienia i dyskomfort suchej skóry, zwłaszcza u osób, które borykają się z mocno wysuszoną cerą i wszelkimi tego objawami. Musimy zdawać sobie sprawę, że mówiąc o niewielkim odwodnieniu organizmu, mamy na myśli zaledwie 1-2% ubytek wody. To bardzo niedużo. Biorąc pod uwagę wymienione okoliczności zyskujemy świadomość tego, jak wielką wagę ma dostarczanie wody do organizmu oraz jak istotne jest nawilżanie samej skóry. 

Dlaczego należy nawilżać skórę? 

Aby skóra była nie tylko piękna, ale i zdrowa, powinna być odpowiednio nawilżana. Regularne stosowanie właściwego kremu nawilżającego jest podstawą jej pielęgnacji. Jest to szczególnie ważne w przypadku cery suchej lub bardzo suchej. Efekty braku wody są na skórze widoczne od razu.

Staje się ona szorstka, ściągnięta, łuszcząca się, swędząca a nawet bolesna. W efekcie traci również zdolność do prawidłowego funkcjonowania. Sucha skóra jest mnie wrażliwa na dotyk oraz bardziej podatna na uszkodzenia np. te spowodowane słońcem czy przedwczesnym starzeniem. Nie potrafi już tak skutecznie bronić naszego organizmu przed różnego rodzaju infekcjami. 

Krem nawilżający La Roche Hydraphase Intense Riche 

La Roche Hydraphase Intense Riche to krem intensywnie nawilżający o przedłużonym działaniu i bardzo bogatej konsystencji. Dedykowany jest osobom posiadającym skórę suchą, bardzo suchą, odwodnioną oraz bardzo odwodnioną. Można więc bez wahania nazwać go kremem nawilżającym do zadań specjalnych.

Preparat ten dostosowuje swoje działanie do stopnia odwodnienia skóry, zapewniając jej intensywne oraz trwałe nawilżanie, które utrzymuje się do 48h, dzięki czemu odwodniona skóra odzyskuje komfort. Aby sprostać wymaganiom bardzo suchej i odwodnionej cery firma La Roche Posay wykorzystała bardzo ciekawe i skuteczne rozwiązanie. Do produkcji kremu wykorzystano polimer stopniowo uwalniający aktywne czynniki nawilżające. Dzięki temu przedłużone działanie nawilżające występuje jedynie w tych miejscach, które tego naprawdę potrzebują. 

Próżniowe opakowanie z pompką blokuje dostęp powietrza do preparatu. Możliwe zatem było użycie mniejszej liczby konserwantów. Zawartość wody termalnej z La Roche-Posay działa niczym nawilżający kompres, który fantastycznie koi skórę i łagodzi podrażnienia. Posiada również właściwości skutecznie hamujące działanie wolnych rodników. Zabezpiecza więc naszą skórę przed utratą elastyczności i sprężystości oraz zapobiega zakłóceniom mechanizmów obrony, regulacji i odbudowy w skórze.