Migrena to dolegliwość z którą walczy co drugi Polak. Powodów jej powstawania może być wiele, lecz najważniejszym czynnikiem jest palenie papierosów i wdychanie toksycznych substancji. O tym drugim powodzie napisaliśmy kilka słów, dlatego zachęcamy do zapoznania się z artykułem.

Toksyny - wróg numer jeden w walce z migreną

Osoby pracujące w fabrykach i mające styczność z toksynami od czasu do czasu narzekają na migrenę. To normalne zachowanie organizmu, który sugeruje, iż dzieje się coś niedobrego. Należy pamiętać, że mózg to najważniejszy organ człowieka, dlatego krew transportująca tlen do tego organu nie powinna zawierać toksyn. Jeśli jednak znajdują się one w organizmie - możemy nabawić się migreny, którą nie wyleczy żaden, doraźny środek przeciwbólowy. W toksynach znajduje się dwutlenek siarki oraz węgla, a ponadto w ludzkim organizmie dochodzi do rozbijania poszczególnych cząsteczek. To proces pozbywania się przez organizm toksyn może wywołać migrenę.

Jak sobie z nią poradzić?

Pracując w miejscach toksycznych powinniście używać masek oraz specjalnych fartuchów. Pamiętajcie, że podstawową przyczyną migreny i charakterystycznego pulsowania tętnicy tuż przy skroni jest występowanie toksyn. Jeśli nie macie możliwości pełnego umundurowania w pracy, to pijcie od 2 do 3 litrów wody dziennie. Dzięki temu pozbędziecie się części toksyn i nie dopuścicie do migreny.

Zachęcamy do komentowania tego artykułu oraz zapoznania się z innymi naszymi wpisami.