Nadmierna ekspozycja ciała na słońce jest szkodliwa dla naszej skóry. Wiemy o tym wszyscy, a jednak trudno jest nam zrezygnować z pięknej opalenizny. Opalone ciało jest bowiem postrzegane jako bardziej atrakcyjne i wygląda według nas o wiele korzystniej, niż blada cera.

Czy musimy jednak serwować sobie długie sesje na słońcu powodujące starzenie skóry oraz liczne choroby, z nowotworami włącznie? Okazuje się, że nie. Istnieje przecież bezpieczniejsze rozwiązanie. Jest nim szeroka gama produktów samoopalających. 

Dlaczego warto stosować samoopalacze? 

Efekt brązowej, a w drastycznych przypadkach pomarańczowej maski, który dawały nam kosmetyki obecne na sklepowych półkach jeszcze kilka lat temu to już przeszłość. Dzisiejsze nowoczesne produkty samoopalające są wyjątkowo skuteczne. Doskonale imitują naturalną opaleniznę.

Największą zaletą używania tego typu kosmetyków jest unikanie szkodliwego działania promieniowania ultrafioletowego UVA i UVB. Samoopalacze wzbogacone są również w liczne składniki pielęgnacyjne, np. o działaniu nawilżającym oraz odżywczym. Nie wysuszają więc skóry tak, jak to miało miejsce dawniej. Niektóre z nich wyposażone są nawet w filtry anty-UV.

Duża zawartość silikonów sprawia, że dużo łatwiej się rozprowadzają. Co ważne, nie tworzą na ciele nieestetycznych smug i zacieków. Stosowanie samoopalaczy wymaga oczywiście pewnej wprawy. Jednak przecież praktyka czyni mistrza. Po kilku aplikacjach jesteśmy w stanie nakładać preparat równomiernie tak, aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt. 

Nawilżający żel samoopalający La Roche Autohelios 

Żel samoopalający La Roche Autohelios to doskonały przykład tego, że preparaty samoopalające mogą posiadać również właściwości pielęgnacyjne. La Roche Autohelios zawiera w swoim składzie wodę termalną z La Roche Posay, która fantastycznie koi wrażliwą lub podrażnioną przez czynniki zewnętrzne skórę. Ta woda termalna to unikalna kombinacja minerałów i pierwiastków śladowych, takich jak selen, dzięki którym posiada ona udowodnione naukowo, kojące, łagodzące i przeciwrodnikowe właściwości. Pozwala również zminimalizować ryzyko wszelkich podrażnień. 

Ogromną zaletą samoopalacza La Roche Autohelios jest jego żelowa konsystencja, która umożliwia jego szybkie i równomierne rozprowadzenie. Preparat dostosowany jest do potrzeb osób posiadających skórę wrażliwą na słońce. Bez konieczności kąpieli słonecznej mogą one cieszyć się efektem stopniowej i kontrolowanej opalenizny. Nawilżenia skóry, które otrzymujemy niejako w bonusie utrzymuje się aż przez 12 godzin. Co prawda, produkt ten nie chroni przed słońcem w trakcie ekspozycji, możemy jednak wybrać dodatkowy preparat ochronny dostosowany do typu naszej skóry i stosować go w połączeniu z żelem.