Elastyczna maseczka z dobroczynnym ekstraktem z kawioru i alg stanowi fantastyczne uzupełnienie pielęgnacji skóry wymagającej. Maseczki to niezwykle prosty i szybki, a jednocześnie wyjątkowo skuteczny sposób na gładką i piękną skórę. Warto przemyśleć wybór profesjonalnych kosmetyków, które pozwalają nam uzyskać efekt porównywalny nawet do zabiegów inwazyjnych, a przy tym ich cena jest zdecydowanie bardziej przystępna, a wygoda stosowania dużo większa.

Dlaczego warto stosować maseczki?

Każda z nas ma swoje własne rytuały pielęgnacji skóry. Regularne stosowanie maseczek z pewnością warto uczynić jednym z nich. Są zdecydowanie bogatsze od kremów, zarówno jeżeli chodzi o użyte składniki, jak i ich koncentrację. Maseczki działają szybciej, przynosząc pożądane rezultaty. Nałożenie oraz trzymanie ich na twarzy nie trwa zbyt długo, a efekty mogą być naprawdę zaskakujące. W czasie, gdy maseczka działa, możemy poczytać książkę lub pooglądać ulubiony serial, mając świadomość, że robimy coś dobrego dla swojej skóry. W zależności od rodzaju maseczki nasza skóra stanie się bardziej jędrna, naciągnięta, nawilżona, elastyczna, zmarszczki zostaną wygładzone. Maseczki to krok w kierunku odmłodzonej cery.

Jak działa maseczka napinająca Declare Caviarperfection?

Maseczka Declare Caviarperfection zawiera bardzo korzystnie wpływające na skórę ekstrakty z kawioru oraz alg morskich. Ich dobroczynne działanie zostało udowodnione naukowo. Nie ma większej uczty dla naszej skóry, niż wyciąg z kawioru. To niezwykle wartościowy składnik różnego typu preparatów odmładzających. Co ciekawe, jest stosowany w kosmetyce od XIX wieku. Już nasi przodkowie zdawali sobie sprawę z tego, że rybia ikra jest nośnikiem wielu substancji niezbędnych dla regeneracji skóry. Dziś wiemy, że szczególnie pozytywnie kawior działa na skórę dojrzałą.

Ten dar morza zawiera całe bogactwo skoncentrowanych substancji aktywnych. Nienasycone kwasy tłuszczowe działają przeciwalergicznie i przeciwzapalnie. Dzięki nim naskórek chroniony jest przed nadmierną utratą wody, a procesy jego rogowacenia zostają zahamowane. Fosfolipidy będące składnikiem błon komórkowych również zapobiegają ucieczce wody z organizmu. Przyczyniają się do tego, że skóra jest optymalnie nawilżona. W skład kawioru wchodzą również peptydy, proteiny, aminokwasy, mikroelementy takie, jak sód, potas, magnez, wapń, krzem, selen oraz witaminy A, D, E i z grupy B. Ich obecność w preparatach kosmetycznych prowadzi do intensywnego nawilżenia, odżywienia oraz regeneracji skóry. Wyciąg z kawioru spłyca drobne zmarszczki i sprawia, że skóra nabiera lepszego kolorytu.

Warto również wspomnieć zapobieganiu procesom oksydacyjnym zachodzącym w komórkach. Stres oksydacyjny jest to stanem zakłóconej równowagi między wolnymi rodnikami (utleniaczami), a antyoksydantami (przeciwutleniaczami) w organizmie. Może do niego dojść w momencie produkcji zbyt dużej ilości wolnych rodników lub spadku aktywności antyoksydantów.

Maseczka Declare Caviarperfection bardzo skutecznie chroni skórę przed stresem oksydacyjnym będącym przyczyną przedwczesnego starzenia się skóry. Efekt nawilżonej i napiętej skóry jest widoczny od razu po jej zastosowaniu.