Wiele kobiet prowadzi nieustanną, niezwykle ciężką walkę z niedoskonałościami skóry. Bardzo często nie umiemy poradzić sobie z tym problemem. Efektem są liczne kompleksy i niska samoocena. Zamiast ukrywać niedoskonałości pod korygującym makijażem, można sięgnąć po preparaty pozwalające nam walczyć ze źródłem problemów.

Cechy skóry z tendencją do niedoskonałości

Skóra posiadająca tendencję do niedoskonałości posiada kilka charakterystycznych cech. Należą do nich: nierówna i błyszcząca powierzchnia, rozszerzone pory, oraz wypryski pojawiające się w różnych odstępach czasowych, niekiedy rzadziej, czasami częściej. Gdzie leży źródło problemu, a w zasadzie źródła, bo jest ich więcej? Do powstawania niedoskonałości przyczynia się przede wszystkim nadmierna produkcja sebum, nadmierne namnażanie się komórek skóry oraz tzw. proliferacja bakterii odpowiedzialnych za stany zapalne, czyli ich gwałtowny rozwój. Procesy te oczywiście nie powstają same z siebie. Zmiany hormonalne, stres, zmęczenie… i podłoże do powstania niedoskonałości gotowe.

Nuxe Aroma-Perfection. Siła wszechstronności.

Rozwiązaniem problemów związanych z różnego rodzaju niedoskonałościami skóry jest emulsja przeciw niedoskonałościom firmy Nuxe działająca jednocześnie w kilku obszarach. Stosując ją można pozbyć się czterech najbardziej uciążliwych problemów skórnych: krost i zaskórników, rozszerzonych porów, świecącej skóry oraz jej zaczerwienień.

Produkt zawiera drobinki kwasu salicylowego wszczepione w polisacharydy pochodzące z akacji oraz wyciąg z wiązówki błotnej. W niezwykle skuteczny sposób oczyszcza skórę, jednocześnie zmywając i głęboko oczyszczając pory. Ma działanie złuszczające skórę. Jednak emulsję można stosować bez obawy o podrażnienia, które niekiedy złuszczaniu towarzyszą. Dzięki właściwościom oczyszczającym hamuje również namnażanie się bakterii.

Wśród składników Aroma-Perfection znajduje się Enanthia chlorantha, czyli wyciąg z fiołka trójbarwnego, który powoduje zmniejszenie rozszerzonych porów i ściąga je w bardzo efektywny sposób. Dzięki temu skóra jest wygładzona i bardziej miękka.

Połączenie cynku oraz korzenia mydlnicy lekarskiej to z kolei doskonałe antidotum na świecącą się skórę. Stosując preparat regularnie możemy zaobserwować zmatowienie skóry. Emulsja redukuje produkcję sebum, a także absorbuje jego nadmiar.

Na zaczerwienioną skórę świetnie działają alga Laminaria, olejek z pierwiosnka oraz roślinna gliceryna. Te składniki Aroma-Perfection odpowiadają za wzmocnienie warstwy ochronnej sebum, a także nawilżenie skóry.

Inne zalety Aroma-Perfection

Zdecydowanym atutem tego kremu jest jego naturalny skład. Produkt nie zawiera parabenów oraz fenoksyetanolu.  Aksamitna konsystencja oraz szybkie wchłanianie i nie pozostawianie tłustej warstwy na skórze to jego kolejna zaleta. Wyjątkowo świeży zapach emulsji również nie rozczarowuje. Co więcej, utrzymuje się bardzo długo. Wyczuwalne są tu nuty kwiatowe, roślinne, drzewne i morskie.  Jest to z pewnością produkt, w który warto zainwestować, jeżeli szukamy skutecznej broni do walki z niedoskonałościami naszej skóry.