Tytuł naszego artykułu może być dla niektórych mylący, ponieważ w aptekach są dostępne leki eliminujące migrenę. Są to jednak tylko leki doraźne, które co prawda radzą sobie z migreną, lecz pozostawiają też ślad w ludzkim organizmie. Dzisiaj dowiecie się co robić, aby zapomnieć o migrenie.

Zrób badania krwi

Dowiedz się, dlaczego dopada Cię migrena. Możliwe, że masz wysoki poziom hemoglobiny lub niski poziom potasu i magnezu. Sprawdź też swoje płuca. Jeśli nie cierpisz na nagromadzenie toksyn, to migrenę możesz zwalczyć domowymi sposobami.

Odpowiednia dieta, zero stresu i dużo wody

Woda jest źródłem życia, a ludzie piją jej za mało. Człowiek powinien przyjmować od 2 do 4 litrów płynów na dobę. Dzięki temu wszystkie toksyny będą usuwane z organizmu na bieżąco, a ponadto usprawni to pracę wątroby i nerek. Nie będziemy też odczuwać łaknienia, czyli teoretycznie pozbędziemy się zbędnych kilogramów.

Stres i występowanie toksyn ma wpływ na powstawanie migreny. Nie palcie papierosów i unikajcie stresowych sytuacji. Ludzki mózg jest tak zaprogramowany, że może pracować podświadomie. Jeżeli unikacie sytuacji stresowych, to starajcie się też o tym nie myśleć.

Migrena nie istnieje

Wyobraź sobie, że migrena nie istnieje. To nie jest choroba, a dolegliwość, która bierze się z jakiegoś powodu. Jeśli zmienisz swój tryb życia, dietę oraz nastawienie psychiczne, to migrena Cię już więcej nie dopadnie!