Problem suchej skóry pojawia się bez względu na wiek. Dotyczy zarówno twarzy, jak i całego ciała. Jego przyczyny znajdziemy zarówno wewnątrz organizmu, jak i w środowisku zewnętrznym. Może mieć również podłoże czysto genetyczne.

Główne objawy i konsekwencje suchej skóry

Objawy suchej skóry są bardzo łatwo zauważalne i odczuwalne. Wysuszona i ściągnięta skóra jest cienka oraz delikatna. Wykazuje tendencje do różnego rodzaju podrażnień. Pieczenie może pojawiać się nawet po umyciu jej czystą wodą. Bardzo częstym objawem suchej skóry jest jej łuszczenie się. Charakterystyczna dla suchej cery są również zmarszczki mimiczne, zwłaszcza wokół oczu.

Konsekwencją wysuszenia jest przede wszystkim matowy i nierównomierny koloryt. Skóra jest szorstka i bardzo łatwo się czerwieni. Ponieważ brakuje jej ochronnego płaszcza lipidowego wzrasta podatność na podrażnienia i uczulenia. Pieczenie, swędzenie, a niekiedy nawet bolesne pęknięcia to najbardziej uciążliwe skutki suchej skóry. Widoczna staje się również utrata elastyczności naskórka. W rezultacie wysuszona skóra starzeje się dużo szybciej. Pozbawiona bariery ochronnej, narażona jest także na uszkodzenia, które powstają w wyniku docierania do głębszych warstw skóry różnego rodzaju zanieczyszczeń z powietrza. Nie da się ukryć, że takie zniszczenia mogą być nieodwracalne.

Odpowiednia pielęgnacja suchej skóry. Nuxe Creme Fraiche de Beaute Enrichie

Należy podkreślić, że pielęgnacja suchej skóry jest bardzo trudna. Nawilżająco-natłuszczające dermokosmetyki do cery suchej stają się podstawą codziennej ochrony. Powinny być wyjątkowo delikatne, aby dodatkowo nie podrażniać skóry. Doskonale sprawdzą się preparaty o naturalnym składzie.

Przykładem może być krem nawilżający o działaniu kojącym do cery suchej i bardzo suchej firmy Nuxe, w którego składzie znajdziemy aż 91,4% składników pochodzenia naturalnego. Osiem mleczek roślinnych, masło shea, sok z aloesu, soliród, białe kwiaty migdałowca i pomarańczy, olej z orzechów makadamia… trudno o większą ucztę dla wrażliwej skóry. Krem posiada właściwości silnie regeneracyjne. Ciekawostką jest fakt, że skoncentrowany olej z orzechów makadamia jest bardzo podobny do sebum wytwarzanego przez ludzką skórę. Konsystencja tego kremu jest wyjątkowo lekka. Dzięki temu wchłania się on niemal błyskawicznie, praktycznie do osiągnięcia efektu matu, nie pozostawia żadnego filmu, żadnego uczucia lepkości. Ochronna, nawilżająca warstwa preparatu jest niewidoczna, ale bardzo mocno odczuwalna. Osoby borykające się z suchą cerą mogą wreszcie cieszyć się skórą wygładzoną, miękką, aksamitną w dotyku. Wiele kremów tego typu działa doraźnie. Stosując je rzeczywiście zyskujemy efekt nawilżenia, ale utrzymuje się on bardzo krótko. Produkt firmy Nuxe jest inny. 24-godzinny efekt nawilżenia, który obiecuje producent nie jest tu jedynie marketingową sztuczką. Uczucie nawilżenia po jego zastosowaniu naprawdę jest długie i intensywne. Nuxe Creme Fraiche de Beaute Enrichie to również doskonały przykład na to, że krem do skóry suchej wcale nie musi być gesty i tłusty.