Każda z nas pragnie zatrzymać upływający czas, którego oddziaływanie odciska się na naszej skórze. Jeśli pojawiająca się sieć drobnych zmarszczek nie koresponduje z twoim młodym duchem, powinnaś zdecydować się na zabieg wstrzyknięcia botoksu, który pozwoli ci odmłodzić skórę twarzy. Ten popularny zabieg, pozyskuje coraz większe grono kobiet, jednak wiele z nas wciąż ma obawy związane z wstrzykiwaniem toksyny pod skórę. Oto krótka lista plusów i minusów botoksu, która pozwoli ci rozwiać wszelkie wątpliwości.

 

 

 

Botoks, czyli toksyna botulinowa, rozluźnia i relaksuje mięśnie twarzy, w które został zaaplikowany. Wynikiem działania substancji jest zatrzymanie skurczu i widoczne wygładzenie zmarszczek twarzy. Jest on polecany szczególnie tym, którzy posiadają „lwią zmarszczkę”, czyli bruzdę między brwiami, powstającą poprzez intensywne i częste marszczenie brwi w czasie nadmiernego skupienia, złości czy smucenia się. Zabieg przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Każdy może skorzystać z dobrodziejstw botoksu, niezależnie od płci i wieku. Choć z zabiegu korzystają już dwudziestolatki, optymalny wiek to czterdziestka. Sama procedura trwa kilka minut i może sprawić odrobinę bólu – to w końcu zastrzyk. Jeśli jednak jesteś osobą przewrażliwioną na punkcie bólu, możesz wcześniej zaaplikować krem znieczulający.

 

Minusy zabiegu
Do najważniejszych wad zabiegu należy ryzyko powikłań jakie mogą po nim nastąpić. Choć zdarzają się bardzo rzadko, to warto mieć je na uwadze. W sieci znajdziesz wiele fotografii prezentujących rezultaty nieudanych zabiegów. Najczęściej rozluźnieniu ulegają nie te mięśnie twarzy, które miały zostać poddane kuracji. Ważne jest zatem, aby wybierać tylko sprawdzonych i doświadczonych specjalistów. Do innych wad możemy również zaliczyć ból oraz konieczność regularnego powtarzania zabiegu, ponieważ efekt nie jest permanentny.

 

Plusy zabiegu
Największą zaletą botoksu jest to, co widoczne gołym okiem, a więc skuteczne wygładzenie zmarszczek. Najefektywniej, botoks radzi sobie z bruzdami na czole, jednak również świetnie sprawdza się w innych okolicach twarzy. Dzięki tej substancji możemy dłużej pozostać młodzi, co zdecydowanie poprawia nasz komfort psychiczny jak i fizyczny. Piękniejsi czujemy się zwyczajnie szczęśliwsi. Dzisiaj wygląd zewnętrzny jest niezmiernie istotny. Wiedzą o tym ci wszyscy, od których nienaganna prezencja wymagana jest na co dzień w pracy. Przy pomocy zastrzyku z botoksu zadbasz o pełny profesjonalizm i efektywność swojej kariery.