Zrobić sobie botoks czy nie zrobić? To pytanie, w pewnym wieku, zadaje sobie każda kobieta. Cóż drogie panie, czas nie jest dla nas łaskawy i powinnyśmy cieszyć się, że żyjemy w czasach, kiedy medycyna estetyczna posiada wiele rozwiązań na nasze problemy związane ze starzeniem się. Czy jednak są one bezpieczne? Wiele z nas ma wciąż wątpliwości związanych z botoksem, dlatego przygotowaliśmy ten krótki artykuł, który pozwoli ci dowiedzieć się wszystkiego o wadach i zaletach zabiegu.

 

 

 

Warto zaznaczyć, że większość obaw i lęków przed wykonaniem z zabiegu wynika z tego, co widzimy w mediach. Zdjęcia dość odstraszających rezultatów nie tyle mówią nam o szkodliwości samej substancji, co zwyczajnie o źle wykonanym zabiegu. Dlatego ważne jest, aby zawsze wybierać sprawdzonych i doświadczonych specjalistów, których wiedza zadecydowanie minimalizuje możliwość wystąpienia ewentualnych powikłań.

 

Możliwe skutki uboczne
Przede wszystkim należy zaznaczyć, że po zabiegu tym nie można wykonywać pewnych czynności jak gwałtowne skłony i ruchy, ponieważ wówczas możemy doprowadzić do przemieszczenia się substancji, a tym samym porażenia nie tych mięśni, które miały być poddane kuracji. Z uwagi na siłę działania preparat musi być stosowany umiejętnie tak, aby nie osiągnąć efektu maski i tak, aby rezultaty nie były nienaturalne. Może zdarzyć się tak, że po zabiegu pojawią się siniaki. Jest to jeden ze skutków ubocznych, który jednak bardzo szybko przemija. Właśnie dlatego przed przystąpieniem do procedury, przeprowadzany jest wywiad lekarski. Warto zapamiętać dokładną listę przyjmowanych w ostatnim czasie leków oraz odbytych kuracji odmładzających – pomoże to zniwelować ryzyko związane z pojawieniem się siniaków lub krwiaków.

 

Czemu warto?
Przy umiejętnym podaniu botoksu możemy pozbyć się nie tylko zmarszczek ale również możemy poprawić wybrane partie dolnej części twarzy. Chodzi tu o takie działania jak podniesienie kącika ust lub zmniejszenie głębokości bruzd wokół ust. Dobrze wykonany zabieg sprawia, że twarz jest jaśniejsza, bardziej promienna i wypoczęta. Preparat dozowany w ściśle określonych dawkach i w odpowiedni sposób jest zupełnie bezpieczny. Oczywiście warunkiem jest to, że toksyna zostanie zaaplikowana dokładnie według wskazań producenta przez wykwalifikowanego lekarza. Kilka dni przed zabiegiem należy przyjmować zwiększoną dawkę Rutinoscorbinu, co pozwoli uszczelnić naczynia krwionośne i przygotować skórę do kuracji. Jeśli zabieg wykonany jest poprawnie za pierwszym razem efekty utrzymują się do 6 miesięcy. Czas ten ulega wydłużeniu z kolejnymi aplikacjami tak, że rezultaty widoczne są do 9 miesięcy.